José Prins organiseert met regelmaat lezingen en boekpresentaties in de Markelose boekwinkel aan de Grotestraat. “In februari 2018 hebben we Bas Nijhuis kunnen vastleggen”, vertelt José trots. Het spraakmakende boek ‘Niet zeiken, voetballen’, over de topscheidsrechter is hard op weg om de status van ‘bestseller’ te bereiken. Nijhuis trekt samen met de schrijver van het boek, Eddy van der Ley het land in om het boek te promoten onder het motto: ‘Niet zeiken, touren!’ Het duo brengt op dinsdag 20 februari van 20.00 tot 21.30 uur een bezoek aan Boek- en Kantoorvakhandel Prins in Markelo. De boekpresentatie bestaat uiteraard uit de verkoop van het boek, een signeersessie en een fotomoment, maar als klap op de vuurpijl voeren Nijhuis en Van der Ley eerst een interactieve show op met smakelijke anekdotes.
Schrijver Eddy van der Ley heeft op een pakkende wijze de ervaringen van de internationaal arbiter Bas Nijhuis in het boek ‘Niet zeiken, voetballen’weten te verwoorden. Voor het eerst in de voetbalgeschiedenis doet een actieve topscheidsrechter een boekje open over de communicatie met spelers, trainers, toeschouwers, bestuursleden en assistenten. Lezers van het boek worden letterlijk meegenomen naar de sfeer en dynamiek van stadion, kleedkamer en voetbalveld. Het levert een uniek en onthullend inkijkje op in de wereld van de arbitrage, pakkend opgetekend door auteur Eddy van der Ley.
Zo tekende Eddy van der Ley met de gedetailleerde waarheid de gebeurtenissen rondom de aangifte wegens mishandeling tegen Bas Nijhuis op, de schorsing die hij opgelegd kreeg vanwege de beruchte ‘balkonscene’ en over de beledigingen en bedreigingen waaraan hij met grote regelmaat wordt blootgesteld.
Met even informatieve als hilarische anekdotes over wereldsterren als Cristiano Ronaldo, Zlatan Ibrahimovic, Luis Suárez, Mesut Özil en Nederlandse spelers en trainers als Jaap Stam, Mark van Bommel, Theo Janssen, Luuk de Jong, Memphis Depay, Dick Advocaat en Louis van Gaal.
Nijhuis vertelt ook over zijn ondernemerschap als eigenaar van een bakkerij, over zijn optredens als entertainer/spreker en over zijn diepgewortelde liefde voor dieren. De topscheidsrechter brengt dat alles met een grote dosis humor, zelfspot en respect.
Kortom, het belooft een bijzondere avond te worden. Kaarten voor de avond kunt u reserveren bij Boek- en Kantoorvakhandel Prins en kosten 10 euro per persoon inclusief koffie/thee.