Sinterklaas is weer in het land en deed vanmiddag ook Markelo aan. Na een kort bezoek aan Texel arriveerde hij op tijd in het dorp om de Markelose kinderen te ontmoeten. De intocht werd georganiseerd door de Stichting Jeugdactiviteiten Markelo. De goedheiligman werd opgevangen bij De Haverkamp, waar Wilma Visser hem met haar auto met zichtbaar veel plezier vervoerde naar Het Noaberhoes. De tocht ging via de Molen van Buursink, waar al snel bleek hoe groot de belangstelling was. Langs de route hadden zich veel kinderen en hun (groot)ouders verzameld.
Warm welkom bij Het Noaberhoes
Wethouder Hannie Rohaan heette Sinterklaas en zijn Pieten van harte welkom namens gemeente Hof van Twente en wenste hem een prettig verblijf in Markelo. Bij Het Noaberhoes werd de feestelijke sfeer nog eens versterkt door het grote aantal bezoekers. Ouderen zochten een plekje op de trap of aan de zijkanten, zodat de kinderen zo dicht mogelijk bij de Sint konden zitten.
Voor sommige kinderen was het allemaal best spannend, maar de meesten genoten zichtbaar. Sinterklaas zat niet op een podium, maar juist tussen de kinderen in, wat voor een gezellige en persoonlijke sfeer zorgde. De Sint genoot op zijn beurt van de vele blije gezichten en gaf aan goed op de hoogte te zijn van het reilen en zeilen in Markelo. Zo prees hij onder meer Het Noaberhoes, de plek waar alle niet-kerkelijke activiteiten samenkomen.
Post voor de Sint in de Kaasfabriek
Kinderen die nog geen tekening hadden meegenomen, krijgen een tweede kans. Aankomende week staat er namelijk een speciale brievenbus voor Sinterklaas in de hal van de Kaasfabriek Markelo. Kinderen kunnen daar hun post voor de Sint inleveren.