Op zaterdag 15 november is het weer zover: Sinterklaas en zijn Pieten komen aan in Nederland en brengen natuurlijk ook weer een bezoek aan Markelo. Stichting Jeugdaktiviteiten Markelo vangt de Goedheiligman rond 14.00 uur op bij De Haverkamp. Onder leiding van Muziekvereniging De Fanfare vertrekt de stoet vervolgens vanaf De Haverkamp via De Molen van Buursink naar de Martinuskerk/Het Noaberhoes, waar samen met de kinderen een gezellig feestje op de planning staat. De middag duurt tot ongeveer 15.30 uur.
Prikkelarm momentje met Sint
Om 16.00 uur is er een speciaal prikkelarm moment voor kinderen die beter tot hun recht komen in een rustige omgeving. Ouders die hier graag met hun kind(eren) naartoe willen, kunnen dit vooraf doorgeven via info@jeugdaktiviteitenmarkelo.nl. Aanmelden kan tot uiterlijk 10 november. De organisatie vraagt daarnaast om een kleine vrijwillige bijdrage, voor zover mogelijk. Middels een bus bij de uitgang en een QR code kunt u een donatie doen aan de JAM.
Sinterklaasjournaal
De landelijke intocht van Sinterklaas is diezelfde dag live te volgen op televisie. De uitzending begint even na 12.00 uur op NPO 3 en maakt deel uit van het Sinterklaasjournaal van de NTR. De dagelijkse afleveringen van het Sinterklaasjournaal starten al op maandag 10 november en zijn tot en met 4 december elke avond om 18.00 uur te zien op Zapp.
Texel
Dit jaar meert de Pakjesboot 12 aan in de haven van Texel, dat daarmee de gastgemeente van de landelijke intocht is. Sinterklaas arriveert daar met zijn stoomboot, gevolgd door tal van pakjesboten en een groot gevolg van Pieten, waarna hij een rondrit maakt door de feestelijk versierde havenplaats. Daarna zal hij met passende spoed vertrekken richting De Haverkamp in Markelo.