
Op de Roosdomsweg vond gisteravond de officiële opening plaats van de Boerderijverlichting Markelo 2025. In het bijzijn van de organisatie en genodigden werd de feestelijke aftrap verricht door revuegezelschap Gewoon Aans, dat op geheel eigen wijze zorgde voor een ludieke start van de tweejaarlijkse verlichtingsroute in Markelo.
Aan het begin van de avond viel er nog wat lichte regen, maar verder bleef het droog. Toen de bus met genodigden arriveerde, zat de groep van Gewoon Aans midden op straat. Wat volgde was een luchtige openingsact waarin zelfs een ‘achternichtje van Hans Klok’ werd ingeschakeld om het licht op magische wijze te ontsteken. Na enkele vergeefse pogingen was het uiteindelijk een van de spelers van Gewoon Aans die ingreep. Leida: “Wat ’n Gedoo, wie doot ’t Gewoon Aans.” Na gezamenlijk aftellen drukte zij op de knop en liet de lampen van de Boerderijverlichting Markelo aangaan.
Na de openingshandeling stapten de aanwezigen opnieuw in de bus voor een rondrit langs de acht deelnemende buurten. Onderweg werden niet alleen fraai verlichte boerderijen en woningen bewonderd, maar ook creatieve objecten die door de buurtschappen zijn gemaakt. Het voor de avond bewerkte openingslied werd bij elke tussenstop door Gewoon Aans nogmaals ten gehore gebracht. De route eindigde bij Herberg de Pot, waar de avond op gezellige wijze werd afgesloten.
Zoals Willem (Rinus Meulman) van Gewoon Aans het verwoordde: “Het gaat erom dat we met elkaar aandacht vragen voor de Boerderijverlichting in Markelo. Moar wie doot ’t Gewoon Aans.” Een duidelijke knipoog naar de nieuwste theatervoorstelling ‘Wat ’n Gedoo’ van Gewoon Aans , die op vrijdag 25 oktober in De Reggehof in Goor in première gaat.
Route en informatie
De Boerderijverlichting Markelo is te bewonderen vanaf vandaag tot en met zondag 26 oktober 2025. De verlichting brandt dagelijks van 19.00 tot 23.00 uur.
Het startpunt van de route bevindt zich in het centrum van Markelo. Van daaruit strekt de verlichte boerderijenroute zich uit over een afstand van circa 25 kilometer en voert onder meer langs de buurtschappen Stokkum, Dijkerhoek, Markelosebroek en Markelo. De route kan het beste met de auto worden gereden.
Aan het begin van de route is een folder verkrijgbaar met daarin de routebeschrijving en een puzzel. De kosten bedragen 5 euro per auto, 7,50 euro per busje en 40 euro per touringcar. De folder is ook te koop bij het Infocentrum Markelo, Goorseweg 1, dat geopend is van dinsdag tot en met zaterdag van 10.00 tot 14.00 uur.
De organisatie vraagt bezoekers om rekening te houden met bewoners en verkeer, zodat iedereen veilig kan genieten van het sfeervolle schouwspel in Markelo.