Tweede pinksterdag is de weide rondom Herberg De Pot het decor voor alweer de 34e editie van de Creatieve Dag Markelo. Van 10.00 tot 16.00 uur is er vermaak voor jong en oud, met muziek, oude ambachten, een grote markt en activiteiten voor kinderen. Op het podium zijn optredens van onder andere Imke en Fenne Toenink, band FES en DJ Henry. Nieuw dit jaar is de hobbyhorsewedstrijd, compleet met springparcours, highjump en prijzen. Deelnemers kunnen zich opgeven voor de wedstrijd via www.creatievedag.nl. Wees er snel bij, want het aantal plaatsen is beperkt.
Ook aan de innerlijke mens is gedacht, met een breed aanbod aan foodtrucks. Op het terrein staan 70 kramen, aangevuld met een kleedjesmarkt.
Liefhebbers van nostalgie kunnen hun hart ophalen bij een grote collectie oldtimers – van brommers tot vrachtwagens. In de zaal zijn de minitruckers actief en wie durft, kan de escaperoom ‘Escape the Truck’ proberen. Buiten worden demonstraties gegeven. Ook voor kinderen is er volop te doen: van goud zoeken en schminken tot reptielen bekijken. De entree voor de Creatieve Dag bedraagt 7,50 voor volwassenen; kinderen mogen gratis naar binnen. Parkeren is gratis.
Een dag eerder, op zondag 8 juni, wordt in navolging van vorig jaar een oldtimerrit georganiseerd. Eigenaren van klassieke voertuigen kunnen vanaf 10.00 uur meedoen aan een tocht door Twente, met onderweg een hapje en een drankje. Aanmelden kan via www.creatievedag.nl. De deelnamekosten bedragen 20 euro voor de chauffeur en 15 euro voor de bijrijder. De deelnemers kunnen kiezen voor een route van 40 of 100 km.