Donderdag werden de planten reeds uitgegeven maar gisteren en vandaag vinden de plantdagen plaats in Stokkum. Vrijwilligers van stichting Maarkels Landschap plant bij verschillende boerderijen in totaal 2 kilometer aan hagen, 500 m2 hotwal en ongeveer 70 solitaire bomen en bessenstruiken. Dit initiatief ‘Groen Verbindend Stokkum’ verbindt hiermee 14 erven met verschillende heggen, een project waarmee zij afgelopen jaar zijn gestart. Vrijwilligers van de landelijke stichting Hoop Heggen assisteren hierbij evenals leerlingen van de groepen 7 en 8 van Obs Stokkum.
Waar gewerkt wordt moet ook de inwendige mens worden verzorgd. ‘Het eetbare erf’ verzorgde gistermiddag een goede en heerlijke lunch voor alle vrijwilligers. Volgende week worden de werkzaamheden voortgezet. Voor deze dagen geldt dat alle hulp van harte welkom is. Meld je aan bij Diederik Roeterdink. Vanzelfsprekend wordt ook dan weer gezorgd voor een lunch.
De buurt heeft een rijke historie, oude boerderijen sieren al eeuwen het landschap. Dit landschap wordt afgewisseld door slingerende weggetjes tussen hoge eschranden en lager gelegen weilanden met als verbindend element het Napoleonslaantje; een holleweg dat fungeert als kerkenpad/wandelpad.