- Maarkelsnieuws.nl - https://www.maarkelsnieuws.nl -

Warm slotstuk sluit 45e Fietsvierdaagse Markelo af


Met temperaturen die opliepen tot ruim boven de 30 graden hebben de deelnemers vandaag de vierde en laatste etappe van de 45e Fietsvierdaagse Markelo verreden. Ondanks de warmte zorgde een lichte bries onderweg voor enige verkoeling, waardoor de omstandigheden op de fiets goed te doen waren. Ruim 600 deelnemers gingen vrijdag van start voor de slotrit, die vanuit Markelo richting Holten, de Holterberg, Nijverdal en Haarle voerde. Onderweg genoten de fietsers van de afwisselende route over landelijke wegen, gravelpaden en door de natuur van de Sallandse Heuvelrug. De beklimming van de Holterberg vormde voor velen een van de hoogtepunten van de dag.

De eerste pauzeplaats was ingericht bij Restaurant Hollywood aan de Holterbergweg in Holten. Hier werd dankbaar gebruikgemaakt van de gelegenheid om even uit te rusten en iets te drinken. Voor de deelnemers aan de langere afstanden volgde daarna een route over Nationaal Park Sallandse Heuvelrug richting Nijverdal, terwijl de tweede pauzeplaats was ingericht bij Speelboerderij Dondertman nabij Holten.

Na de laatste stop keerden alle routes gezamenlijk terug richting Markelo. Daar kwam niet alleen een einde aan de vierde etappe, maar ook aan de 45e editie van de Fietsvierdaagse Markelo. Bij de finish werd nog volop nagepraat over de afgelegde kilometers, de routes en de vele ontmoetingen onderweg.

Mooi was het om te horen dat bij terugkomst alweer afspraken werden gemaakt voor volgend jaar. Niet alleen tussen deelnemers en de organisatie, maar ook tussen fietsers onderling. Daarmee werd opnieuw duidelijk dat de Fietsvierdaagse Markelo meer is dan alleen een sportief evenement. Voor veel deelnemers is het ook een jaarlijks weerzien waarbij vriendschappen worden onderhouden en nieuwe contacten ontstaan.

Met vier zonnige fietsdagen, ruim 500 deelnemers en veel positieve reacties kan de Stichting Wielersport Markelo terugkijken op een meer dan een geslaagde jubileumeditie.

Alle foto’s van de fietsvierdaagse Markelo 2026 kunt u bekijken op: https://www.fotostudiomarkelo.nl/fotos-evenementen-2026/