- Maarkelsnieuws.nl - https://www.maarkelsnieuws.nl -

onsProat: Te is nooit goed

Er zijn altijd dingen waarvan je denkt, kan dat nou niet anders. Heel veel zaken heb je geen invloed op en daar moet je dan ook zo weinig mogelijk energie aan verspillen. Maar soms is het gewoon lekker om er wel even over te zeuren. Waar kan dat nou beter dan in een column.

Te veel tijd gaat in ons land verloren aan onzinnige papieren rompslomp. Of het nou onderwijs is of de zorg, iedereen is er klaar mee. Mensen in de zorg willen zorg verlenen en niet steeds achter een scherm allerlei formulieren invullen. Mensen in het onderwijs willen voor de klas staan. Alle administratie zorgt ervoor dat de focus op het les geven echt niet beter wordt.

Te veel geld gaat op aan onderzoek en procedures. Kijk naar Groningen of bij de slachtoffers die aan het kanaal in Daarlerveen wonen. Miljoenen heeft het gekost maar daarvan is maar een paar procent op de juiste plek gekomen. De rest verdwijnt in de ambtelijke molen.

Te veel geld gaat op aan natuur. Vanaf de Sallandse Heuvelrug komt een noodkreet dat ze het financiële plaatje niet rond kunnen krijgen. Elk jaar worden er miljoenen heen gepompt vanuit rijk en provincie. Maar nog steeds is het te weinig. Wat doen ze er dan mee vraag ik me af. Als een bedrijf zo zou werken dan was het al lang failliet. Maar met andermans geld is het natuurlijk makkelijk werken.

Te veel politie is er nodig bij voetbalwedstrijden. Wanneer worden de kosten daarvoor eens bij de clubs neergelegd. En blijven er nog steeds rellen dan gewoon zonder publiek spelen in plaats van pappen en nathouden. Hetzelfde geldt voor demonstraties tijdens Sinterklaasintochten. Laat actiegroep Kickout Zwarte Piet maar betalen voor alle extra politie die op de been is. Waarom niet het principe: de vervuiler betaald.

Te veel zie ik de laatste weken het gezicht van een flink uit de kluiten gekomen Paulus de Boskabouter op tv. De klimaatpaus van Europa wil nu Nederland nog iets verder het moeras in drukken. Samen met zijn vriendje Jesse Klaver wil hij de wereld redden en daarvoor moet ons kleine kikkerlandje vooroplopen. Timmermans roept steeds dat we het samen moeten doen. Hij vergeet er alleen achteraan te zeggen dat hij zelf lekker niet mee doet. Eigen huis verduurzamen? Wachtgeld inleveren? Minder vliegen? Geldt allemaal niet voor hem.

Te veel mensen hebben we in ons kleine landje. Fluitsma en Van Tijn zongen 26 jaar geleden over 15 miljoen mensen, op dat hele kleine stukje aarde. Inmiddels zijn er bijna 18 miljoen en het einde van de groei is nog lang niet in zicht. En voor al die mensen moet er een woning zijn en een auto. Dus komen er weer meer wegen om al die wagentjes te kunnen verplaatsen. Vol is een keer vol denk ik.

Te veel keus hebben we volgende week in het stemhokje. Volgens mij doen er meer dan 20 partijen mee. Maar als je er goed naar kijkt is er maar weinig keus. Al die splinterpartijen als bv Denk, 50 plus en Bij1 kunnen we wel opdoeken. CDA heeft zichzelf al aardig uitgeschakeld door zo min mogelijk naar het volk te luisteren. D66 is het AJAX van de politiek: veel babbels, weinig presteren. De Partij voor de Dieren is tegen dieren dus dat vind ik heel dieronvriendelijk. Als je goed gaat selecteren blijven er nog maar een paar mogelijkheden over, wel zo overzichtelijk lijkt me.

Er wordt te veel geklaagd en we beseffen te weinig wat we allemaal hebben. Daarom mag je het bovenstaande ook snel weer vergeten. Ik ben een gelukkig man en ik geniet van de mensen om me heen en van mijn werk en hobby’s. Vandaag ga ik proeven van al het lekkers wat Markelo te bieden heeft op culinair vlak. De gezelligheid die daarbij hoort maakt het plaatje compleet. Kortom: te is nooit goed, behalve tevreden. En dat ben ik!

Prettig weekend,

Rinus